Pojdi na glavno vsebino

Božič je zmagovalec Štajersko-primorskega pokala na Grobniku

V sredo, 2. septembra 2015, se je odvila tretja in s tem zadnja dirka Štajersko-primorskega pokala na dirkališču Grobnik. Ekipa Čarman Motosport je na dogodku spremljala dirkača Davida Božiča, ki je bil po zmagah na dveh prejšnjih dirkah kandidat za zmagovalca v skupnem seštevku. »Dopoldanski trening se je lepo odvijal, nizal sem odlične čase pod 1,33. Malo pred poldnevom se je ulil dež in kazalo je, da bomo dirkali v dežju, a se je vreme do 13.00 že popravilo,« pravi Božič, dirkač na BMW-ju S1000RR. Dirke so bile nato izvedene v suhem in lepem vremenu.

»Dirka se je lepo odvijala, po slabšem štartu sem že v prvem krogu povedel in nadzoroval vodstvo vse do konca dirke ter osvojil še tretjo zmago in s tem skupno prvo mesto v Štajersko-primorskem pokalu,« je bil z dirkaškim dnevom zadovoljen Božič.

Gašper Čarman si bo dan zapomnil po neumornem delu brez počitka. V našem boksu se je namreč oglasilo kar nekaj dirkačev z željo po boljše nastavljenem vzmetenju. Zadovoljni komentarji po treningu in dirki nam dajejo vedeti, da delamo v pravi smeri. Hvala vsem za sodelovanje!

Na odlično organiziranem dogodku smo se z minuto molka spoštljivo spomnili tudi dveh preminulih dirkaških kolegov, Berta Camleka in Igorja Slemenika. Težko je dojeti, da ju ni več med nami ...