Pojdi na glavno vsebino

Na drugi dirki prvenstva Alpe Adria na Pannoniaringu brez pravega napredka

Ekipa Čarman Motosport bo pretekli vikend na dirkališču Pannoniaring želela čim prej pustiti za seboj. Čeprav ima David Božič izkušnje s tem dirkališčem že od prej, na dveh dirkah ni našel pravega recepta za dober rezultat.

Drugo prizorišče letošnjega prvenstva v cestnohitrostnem motociklizmu Alpe Adria je bil prvi junijski vikend madžarski Pannoniaring. S 4.749 metrov dolgo stezo ima David Božič sicer že izkušnje, ki pa tokrat niso prišle do izraza, saj skupaj z ekipo na dveh dirkah ni znal najti pravega ritma. Morda je bilo krivo tudi to, da je pred mesecem in pol na tem dirkališču grdo padel. Na petkovih prostih treningih je dosegel najboljši čas 2:03.641, na kvalifikacijah pa je čas še izboljšal za več kot sekundo, kar je bilo dovolj za dvajseto štartno mesto v peti vrsti.

V prvi dirki je po solidnem štartu počasi napredoval in z najboljšim časom kroga 2:01.741 dosegel trinajsto mesto v razredu Superstock 1000 ter končal kot tretji v slovenskem državnem prvenstvu za Ivanom Hrženjakom in Matejem Kraljičem. V drugi dirki je štartal s šestnajstega štartnega mesta in v nasprotju s svojimi načrti pričel izgubljati pozicije. »Preprosto ni mi šlo, na motorju se nisem dobro počutil, izgubil sem zaupanje in občutek sem imel, da se motor pelje čisto po svoje,« je dan po dirki komentiral razočarani Božič, »zato sem proti koncu dirke zapeljal v bokse in končal z dirko. To bi najrajši čimprej pozabil in se osredotočil na Grobnik, ki ga dobro poznam.«

Vodja ekipe in mehanik Gašper Čarman: »Po eni plati moramo to dirko čimprej pustiti za seboj, a vseeno bo treba analizirati, kje je bila težava za neuspeh. Na motorju smo imeli znane komponente in preizkušene nastavitve. V dirkanju je rezultat odvisen od nešteto dejavnikov in naredil bom vse, kar je v mojih močeh, da se na štartu naslednje dirke pojavimo pripravljeni, kot to znamo.«

Naslednja dirka bo 18. in 19. junija na hrvaškem Grobniku.