Pojdi na glavno vsebino

Prvič kot mehanik na svetovnem prvenstvu EWC: do cilja smo pa le prišli

Dolgujemo poročilo po dirki svetovnega prvenstva v vztrajnostnem motociklizmu pretekli vikend na dirkališču Slovakiaring. Gašper Čarman se je dirke udeležil na povabilo prijatelja in poslovnega partnerja, ki se je odločil, da se z ekipo spopade na osemurni dirki FIM EWC (Endurance). Kot ste lahko že videli v kratkem videu, je bil cilj ekipe predvsem končati dirko.

Na dirki je ekipa Motomaxx Racing Team začela s predzadnjega mesta, že po sedmih krogih pa je voznik pripeljal v bokse zaradi tehničnih težav. Vodja ekipe ga je poslal nazaj na stezo, da so ta čas lahko pripravili vse potrebno za servis, ki nato trajal približno 50 minut. Kasneje je na motociklu odpovedala še luč in če tega ne bi sanirali, bi dobili kazenski 'stop&go'. Verjetno niste vedeli, da imajo dirkalniki v razredu Superstock rumene, Superbike dirkalniki pa bele luči? Po tem jih lahko ločijo tudi v temi.

Dirka se je nato do konca odvila brez težav, ekipa Motomaxx Racing Team pa je s prevoženimi 177 krogi zaključila na 23. mestu od 30 ekip oz. na 11. mestu v razredu Superstock. Šest ekip ni končalo dirke.

Gašper Čarman: »Vabilu sem se z veseljem odzval, saj na dirki svetovnega prvenstva še nikoli nisem delal kot mehanik. Na začetku so me zadolžili za gume, za menjavo, polnjenje z zrakom, natikanje grelcev za gume in podobno, v času dirke pa sem nato delal še marsikaj drugega. Čeprav je bila dirka trikrat krajša od tistih 'pravih, 24-urnih vztrajnostnih dirk, moram priznati, da je bilo delo zelo naporno, saj smo mehaniki neprestano pod velikim pritiskom. Delati je treba hitro in usklajeno z ostalimi člani, veliko pa je treba improvizirati. Pa še vroče je bilo, vsi mehaniki pa morajo nositi oblačila z dolgimi rokavi in hlačami. Zame je bila to odlična izkušnja, spoznal pa sem veliko ljudi iz svetovne dirkaške scene, s katerimi bomo še sodelovali. Kljub vsem težavam in uvrstitvi na rep so bili na koncu vsi v ekipi presrečni in zadovoljni z razpletom."